Телефони гарячої лінії,
сервіси та служби протидії насильству
· Урядовий контактний центр – 1547
(з мобільного або стаціонарного)
· Національна гаряча лінія з попередження
домашнього насильства – 116123
(з мобільного) або 0800500335
( із стаціонарного)
Безкоштовний номер системи безоплатної правової допомоги 0800213103
Якщо ситуація критична та небезпечна для життя, не соромтесь викликати поліцію за телефоном 102 або звернутися до райвідділу особисто та написати заяву.
Правоохоронці мають усі ресурси, аби припинити насильство та допомогти вам та іншим постраждалим.
ПРОТИДІЯ БУЛІНГУ
Булінг (цькування) – діяння (дії або бездіяльність) учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі ії застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи та/або такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкоди психічному або фізичному здоров’я потерпілого .
Типові ознаки боулінгу:
- систематичність (повторюваність) діяння;
- наявність сторін – кривдник (булер), потерпілий (жертва булінгу), спостерігач (за наявності);
- дії або бездіяльність кривдника наслідок яких є заподіяння психічної та/або фізичної шкоди, приниження, страх, тривога, підпорядкування потерпілого інтересам кривдника, та/або спричинення соціальної ізоляції потерпілого.
Типові форми боулінгу:
- систематичні кепкування з будь-якого приводу;
- здирство;
- фізичні і психічні приниження;
- різного виду знущання;
- байкот та ігнорування;
- псування особистих речей та ін..
ЯК РОЗПІЗНАТИ НАСИЛЬСТВО?
Будь-яке насильство – це порушення особистісних кордонів, якщо є нерівність сил, якщо людина це робить систематично і навмисно, то це насильство, а не звичайна сварка чи конфлікт
Є чотири форми насильства:
фізичне
економічне
сексуальне
психологічне
Фізичне насильство – це не лише тілесні пошкодження, а й штовхання, викручування рук. У випадку. якщо видимих тілесних пошкоджень немає. передбачена адміністративна відповідальність.
Куди звертатися?
Варто зателефонувати до поліції, Якщо ви чуєте крики й сварку у сусідів, ви можете подзвонити до них у двері й запитати. чи все гаразд. Якщо ж ви боїтеся це робити, можна викликати поліцію. Не варто думати, що домашнє насильство – це чиясь приватна справа.
Економічне насильство – це позбавлення людини засобів для життя: їжі. одягу, грошей та житла. Наприклад, це примушування до праці або заборона. Також це може бути контроль або обмеження витрат.
Куди звертатися?
Якщо вас виганяють з дому, варто викликати поліцію. Якщо ж переслідують на роботі, свідками можуть стати колеги або роботодавець.
Сексуальне насильство – це не лише зґвалтуваання, а й небажані дотики до тіла, обійми, поцілунки, пропозиції сексуального характеру. Варто розрізняти сексуальне насильство щодо дітей та щодо дорослих. Вік згоди на секс – 16 років. Навіть секс за згодою з людиною молодшою за 16 років можна вважати насиллям.
Куди звертатися?
Варто подати заяву у правоохоронні оргами. Можуть також призначатися судово-медична та судово-психологічна експертизи, щоб довести факт вчинення насильства. Постраждалі мають право на правову допомогу, зокрема і безоплатну. Також людям рекомендують звернутися за психологічною допомогою.
Психологічне насильство – це образи, приниження. погрози фізичною розправою чи завдання шкоди здоров’ю. Часто воно може перерости у фізичне. якщо кривдника не притягнули до відповідальності. Наприклад слова «кому ти потрібна з дітьми», «що ти досягнеш без мене» є ознаками психологічного насильства, адже таким чином кривдник впливає на самооцінку людини.
Куди звертатися?
У таких випадках працівники поліції виїжджають на виклик. щоб визначити, чи було насильство, як поводився кривдник. Якщо це було неодноразово, його притягнуть до відповідальності. Також факт насильства можна довести завдяки висновкам психологів чи психотерапевтів.