Мовлення - це процес використання мови в спілкуванні. Тобто, мова в дії.
І,напевно, всіх батьків , у кого є малюки , непокоїть питання мовленнєвого розвитку дошкільника. Мовлення починається з народження і багато в чому залежить від сім’ї. Адже перші слова дитина вимовляє в оточенні батьків,бабусь і дідусів. За допомогою мовлення дитина відтворює все ,що вона чує і думає.
На початковому етапі мовлення розвивається за допомогою наслідування. Тому так важливо багато розмовляти з дитиною і головне правильно ( не сюсюкатись і не спотворювати слова на дитячий лад). Кожна дитина розвивається індивідуально , а отже загальний і мовленнєвий розвиток у різних дітей різний
1. Читання на ніч. Читання розвиває мовлення дитини в багатьох аспектах, але найбільший ефект має обговорення прочитаного з дитиною. Читаючи дитині книгу, запропонуйте уявити все , що вона чує. Так Ви розвиватимете дитячу уяву . А під час читання дитина чутиме правильну вимову слів.
2. Настільні ігри.Під час гри відбувається пряме спілкування дітей і батьків (обговорення правил гри , розробка стратегій для виграшу). Переважно діти люблять прості інтерактивні ігри ,а дорослішаючи з радістю опановують складніші і отримують неймовірне задоволення.
3. Ігри на уяву. Ці ігри допоможуть батькам зрозуміти як дитина мислить, як дивиться на світ, що її оточує, яка у неї уява. Ігри на уяву розвивають пізнавальну сферу дитини. Ви станете ближчими до дитини. Передайте ініціативу в руки дитини і вона сама скаже,що і як потрібно робити).
4. Прогулянки. Це чудовий спосіб збільшити словниковий запас дитини й розвинути навички спілкування. Гарно розвивається уява дитини .Можна пограти в гру по типу хто перший побачить певний предмет .Активно відповідайте на питання дитини .Показуйте і розказуйте все,що знаєте про рослини, пташок, дерева, метеликів і т.д. Викликайте у дитини цікавість до оточуючого світу.
5. Малювання крейдою на асфальті. Діти люблять малювати на асфальті кольоровою крейдою . Ви також можете взяти участь , а потім разом обговорити Це також позитивно впливає на розвиток мовлення.
1.Не повторювати за дитиною неправильної вимови.
2.Вчасно виправляти неправильну вимову.
3.Розмовляти з дитиною правильно і чітко.
4.Звернути увагу чи дитина вміє звертатися і відповідати реченням.
5.Якщо мовлення дитини нечітке ,незрозуміле ,дитина пропускає звуки,то є необхідність звернутися до логопеда.
6.Пам’ятайте,що основним ,хто впливає на розвиток мовлення дитини є родина.
7.Любіть своїх дітей і проводьте з ними кожну вільну хвилину,адже вони так швидко ростуть.